ERATUND on parim viis Jooga tehnika õppimiseks ja nautimiseks.

Kuna Jooga põhineb täpsusel ja oma keha kontrollimisel, tuleks terve treeningu jooksul säilitada õige kehahoiak ja võtta sisse õiged poosid. Seetõttu on väga oluline, et klient saaks treenerilt piisavalt tähelepanu. Eratunnis jälgib ja analüüsib treener teie keha liikumist ja joondatust, ta märkab lihastasakaalu probleeme ja parandab need. Nii saate nautida palju tõhusamat treeningut.

Jooga eeldab korrapärast treeningut ja kannatlikkust.

Jooga lähtub sinu kehast, seega ei ole lõppideaale. Inimene areneb sinnani, kuhu ta täpselt ise suudab. Alati on võimalus vahetada gruppi vastavalt oma võimetele. Palume lähtuda treeneri nõuannetest, sest meie soov on pakkuda Teile vaid parimat.

KÕIK TUNNID ON MATITUNNID – Harjutused sooritatakse põrandal matil. Õpitakse harjutuste seeriat, millele lisatakse järjepanu uusi ja raskemaid harjutusi.

Rohkem infot...

ASHTANGA JOOGA

Ashtanga vinyasa jooga on dünaamiline füüsiline joogastiil, mis põhineb traditsioonisel Ashatanga jooga süsteemil, mida on kirjeldatud Patanjali suutrates. Dünaamiline joogastiil, mis on ühteaegu väga tõhus füüsiline treening kui ka ääretult põnev vaimne teekond.

Ashtanga Vinyasa joogasüsteem sündis Shri. K. Pattabhi Joisi ja tema guru Krishnamacharya koostöös, mis sai alguse Jooga Korunta taasavastamisest. See on 8 astmeline süsteem, mida järgides saavutad kontakti oma tõelise minaga. Ashtanga Vinyasa jooga omapära seisneb eri asendite ehk asanate ühendamises vinyasaga. Vinyasa tähendab hingamise ja liigutuste täielikku sünkroniseerimist, mille käigus tekib sisemine kuumus, higi, mis puhastab lihaseid ja siseorganeid. Tulemuseks on vereringe paranemine, kerge ja tugev keha ning rahulik meel.

Ashtanga Primary seeriat kutsutakse jooga chikitsaks ehk joogateraapiaks, mis on mõeldud siseorganite puhastamiseks mürkidest ehk jääkainetest. Ashtanga Primary seerias on fookus põlvedel, puusadel, kõõlustel ja ettepainutustel. Teist harjutuste seeriat nimetatakse Nadi Shodhana’ks. See harjutuste seeria puhastab keha energiakanalid (nadid) ja laseb elujõul (prana) kehas vabalt ringi liikuda. Kolmanda harjutuste seeria nimi on Sthira Bhagah Samapta ja see koosneb omakorda neljast eraldi harjutuste jadast (edasijõudnud A, B, C ja D). Edasijõudnud harjutustes on ühendatud jõud ja graatsia ning need eeldavad väga head painduvust ja alandlikku meelt. Iga seeria koosneb päikesetervitusseeriast, mitmekümnest joogaasendist ning lõpetusasenditest.

Ashtanga jooga on kaheksa samme või tase , seepärast ta on selline nimi ( sanskriti Ashta – kaheksa ) : 

Yama – käitumisjuhend – enesekontrolli 
Niyama – järgimine religioossete reeglite ja eeskirjade -täielik pühenduminevaimsete praktikate 
Asana – ühendus keha ja vaimu läbi kehalise aktiivsuse 
Pranayama – hinge kontrolli , mille tulemusena ühendamise keha ja vaimu 
Pratyahara – tühistaminemeeli kontakti oma objektide 
Dharana – kontsentratsioon sihikindel meeles 
Dhyana – meditatsiooni (sisemine aktiivsus, mis järk-järgult viib samadhi ) 
Samadhi – rahulik super teadvusel seisundi õnnis teadlikkust oma tõelise olemuse 

Mõnikord on need kaheksa taset jagatud nelja madalam ja neli suuremat . Samal ajal , madalamad tasemed seotud hatha jooga , ja kõrgem – kuuluvad Raja jooga , Bhakti jooga. Samaaegne praktika kõrgeimakolm nimetatakse Samyama ( saavutamise üle täielik kontroll oma mõistuse ja meeled , samuti omandamine müstiline jooga täiuslikkus ) . 

Pilates eeldab korrapärast treeningut ja kannatlikkust.

Pilates lähtub sinu kehast, seega ei ole lõppideaale. Inimene areneb sinnani, kuhu ta täpselt ise suudab. Alati on võimalus vahetada gruppi vastavalt oma võimetele. Palume lähtuda treeneri nõuannetest, sest meie soov on pakkuda Teile vaid parimat.

KÕIK TUNNID ON MATITUNNID – Harjutused sooritatakse põrandal matil. Õpitakse Pilatese harjutuste seeriat, millele lisatakse järjepanu uusi ja raskemaid harjutusi.

Rohkem infot...

Joseph Hubertus Pilates

Joseph Hubertus Pilates elas aastatel 1880-1967.

Pilatese süsteemi looja Joseph Pilates (pildil 59. aastane!) sündis 1880. aastal Saksamaal. Lapsepõlves oli ta viletsa tervisega, põdes astmat, rahhiiti ja reumat, see tekitas temas suurt soovi saada füüsiliselt tugevamaks. 14-aastaselt oli temast saanud treenitud kehaga aktiivne kulturist. Ta tegeles paljude spordialadega, näiteks suusatamise, sukeldumise, poksi ja võimlemisega. Esialgsed kogemused teiste treenimisel sai ta Esimese maailmasõja ajal haiglas sanitarina töötades, kus leiutas ka spetsiaalsed abivahendid, mis koosnesid haigla voodite külge kinnitatud vedrudest. Nende põhjal töötas ta hiljem välja tänaseks klassikalised Pilatese masinad Reformeri, Cadillaci ja Wunda Chair’i.

1926. aastal kolis J. Pilates New Yorki, kus tema meetod sai kõrgelt hinnatuks tuntud inimeste hulgas, eriti poksijate, võimlejate, tantsijate ja näitlejate seas. Pilates on ohutu ja tõhus treeningumeetod, tänu millele suureneb nii painduvus, jõud kui ka kontroll keha üle. Pilatese treeningul jälgitakse alati järgmisi põhimõtteid: õige hingamine, keha asetus, kontroll, keskendumine, sujuvus ja täpsus. Maksimaalsete tulemuste saavutamiseks võiks Pilatest kombineerida aeroobse treeningu ja tervisliku toitumisega. Tulemuste ja pika ajalise hea vormi säilitamiseks on soovitatav Pilatesega tegeleda teadlikult ja järjepidevalt .